PŘIPRAVUJEME

V roce 2020:

Mina

Na spadnutí je nová edice UžČtu pro začínající čtenáře. Zvíře, které není vidět, o kterém vypráví její první svazek, je už vystříháno z barevných papírů a těší se do tisku na přelomu května a června 2020.
Skvělou práci s písmenky odvedla Noemi Cupalová, s barevnými papíry Marie Urbánková, grafickou úpravu má na starosti Andrea Vacovská ze studia Najbrt.

Parecky

Nezapomněli jsme ani na leporelo, tentokrát s básničkami o zvířecích rodinách. Jejich cílem bude pobavit děti i rodiče podobenstvími o rodinném životě, zvířecím i lidském, a jen mimochodem představit označení pro samce, samice i mláďata daného zvířecího druhu.
Jak asi podle textu Robina Krále zobrazí Andrea Tachezy každé prase, které vdá se a dostane za tchýni starou chytrou bachyni?

Mlyny

Roztáčí se nám také kola větrných mlýnů v příběhu, ve kterém bude lítat mouka stejně jako saze.
Radek Malý se v textu nespokojil jen s příběhem Rozáry a Černého Petra, ale s pomocí Jana Doubka jej prokládá fakty o větrných mlýnech – vynálezu, díky kterému dokáže člověk využívat sílu přírody ve svůj prospěch. Tu mouku a saze má na starosti Eva Horská s grafickým studiem Upupaepop.

V roce 2021:

Edice UžČtu se rozroste o druhý svazek nazvaný Co musejí morčata. Už to ví spisovatelka Klára Pondělíčková, teď ještě abyste se to prostřednictvím ilustrací Andrey Tachezy dozvěděli vy.

Hravo2

Tereza Vostradovská se Šárkou Svobodnou už mají rozepsané pokračování Hravouky. Zvědavá myška se tentokrát vydá na cestu za tetičkami do města. Při tom se bude muset naučit pracovat s mapou a buzolou, zaznamenávat počasí i filtrovat špinavou vodu. Cestou opět pozná mnoho rostlin a zvířat, jejichž jména si bude pečlivě zaznamenávat do cestovního deníku.

Trochu více v mlze se v našich plánech vznáší na svém kole baron Christian Battaglia nebo příběh chlapce Fánka čekajícího na návrat svého otce.