PŘIPRAVUJEME

Čáp ztratil čepičku

Robin Král / Tereza Vostradovská

Veršované vyprávění o mladé čapí rodině hledající místo k uhnízdění, na stránkách leporela vázaného v plátně.

(2022)

Cyklista Cyril

Noemi Cupalová / Marie Urbánková

Ilustrátorka Marie Urbánková projevila přání ilustrovat knížku o klukovi, co nasedne v Česku na kolo a dojede k moři. Redaktoři Běžílišky naplánovali trasu, nasedli na kolo a dojeli do Marseille (postřehy z cesty si můžete přečíst na běžíliščím fejzbuku a instagramu). A Noemi Cupalová o tom napíše. Bude to trochu cestopis, trochu lovestory a hodně obrázků.

(2022)

Dědeček

Petr Svobodný / Andrea Tachezy

Svébytný pohled na dějiny 20. století optikou jedné rodiny, která sleduje z balkonu své chaty v srdci Čech postupně německé i sovětské tanky a z dočasné emigrace v Západním Německu prvního člověka na Měsíci. Ve vyprávění se tak protnou individuální a místní osudy s událostmi celonárodního významu.

(2022)

Jirka v kostce

edice UžČtu, svazek třetí

Jakub Maksymov / Veronyka Jelinek

Epizody z panelákového života sedmiletého kluka, jehož bujná fantazie mění vcelku běžné věci ve fantastická dobrodružství. Rozbitá pračka se mění v příšeru způsobující potopu ve všech patrech paneláku, z kuchyňského muzicírování je málem světoznámá hudební událost, výtah doveze Jirku až na střechu k mluvícím anténám. A přibývající schody, zrovna když je potřeba je umýt? Tak ty snad známe všichni…

(2022)

Lední medvědi odcházejí za štěstím

edice Mikroliška+, svazek první

Jana Šrámková / Tereza Šedivá

Protože lední medvědy máme fakt rádi, chystáme reedici v klasické mikroliško-sešitové vazbě.

(2022?)