PŘIPRAVUJEME

První sníh

Radek Malý / Marie Štumpfová

Marie Štumpfová s pomocí Radka Malého pracuje na výpravné obrazové knize První sníh o radostném a kouzelném světě sněhových vloček.

(podzim/zima 2021)

Karlíček a vosy: příběh vlídného nepřátelství

Noemi Cupalová / Hana Šradějová

Příběh lesních tvorů o pomoci druhému, který lze číst i jako filozofické zamyšlení nad tím, jestli je v pořádku někoho nemít rád.

(pozdní 2021)

Lední medvědi odcházejí za štěstím

edice Mikroliška+, svazek první

Jana Šrámková / Tereza Šedivá

Protože lední medvědy máme fakt rádi, chystáme reedici v klasické mikroliško-sešitové vazbě.

(2022?)

Fánek hvězdoplavec

Jana Šrámková / Margarita Maliukevich Khavanski

Příběh chlapce tesknícího po otci: o lásce, čekání, smutku i radosti z toho, že milovaná osoba se alespoň má dobře, když už nemůže být s námi.

(pozdní 2021)

Hravocesta

Šárka Svobodná / Tereza Vostradovská

Tereza Vostradovská se Šárkou Svobodnou už mají rozepsané pokračování Hravouky. Zvědavá myška se tentokrát vydá na cestu za tetičkami do města. Při tom se bude muset naučit pracovat s mapou a buzolou, zaznamenávat počasí i filtrovat špinavou vodu. Cestou opět pozná mnoho rostlin a zvířat, jejichž jména si bude pečlivě zaznamenávat do cestovního deníku.

(podzim/zima 2021)

Malí fotografové

Tereza Nová / Jiří Forejt / Nikola Logosová

V knize Malí fotografové se čtenáři skrze příběh dvou školáků seznámí s různými vzrušujícími postupy při fotografování, s fotoaparáty, objektivy, temnou komorou, ale také s historií. Na kouzelném světě analogové fotografie pracují Tereza Nová a Jiří Forejt společně s ilustrátorkou Nikolou Logosovou a grafičkou Bárou Toman Tylovou.

(pozdní 2021)