Skaf

09. 02. 2018 ŘEZ KOČKOU

Básník Robin Král, který v roce 2016 získal Magnesii Literu za Vynálezárium, a ilustrátorka Tereza Vostradovská, jejíž Hravouka trhá naše rekordy, spojili síly (od mikrolišky Franta spadl blízko školy už podruhé) a máme tady naučnou rozkládací knížku, která odhalí, co má kočka v břiše, astronaut pod skafandrem i Národní divadlo pod zemí.

Křest Řezu kočkou se uskuteční v pondělí 26. 2. 2018 od 18 hodin v Café Lajka (U Akademie 11, Praha 7).

V%c3%bdst%c5%99i%c5%beek

17. 12. 2017 DŮM ČÍSLO 226

Ilustrátorka Andrea Tachezy vznesla hold pražské Letné, když svými kolážemi doprovodila Dům číslo 226 Jany Šrámkové. Vyprávění o první zástavbě, o letenském kolotoči, o tom, s čím si prababičky hrály a jak jezdili dědečkové na prázdniny.

Mamdrak2

17. 12. 2017 MIKROLIŠKY HOLČIČKA A DRAK A NA MAMUTA

Kapesní edice Mikroliška se letos rozrostla hned o dva tituly. Vodovkové mamuty nejdřív musí někdo praštit, abychom je mohli zbaštit, zatímco drak holčičku nezbaští, ale jenom unese nad mraky.

Bratrivpoli  uplnek

04. 12. 2017 BRATŘI V POLI

První velká podzimní novinka už je k mání: Bratři v poli, vyprávění ze života polní zvěře o hrách na rytíře i na kosmonauty, o velikém přátelství a o zimním spánku. Z pera Jany Šrámkové a s nenapodobitelnými ilustracemi Markéty Prachatické.

Marycka 02

30. 09. 2017 MARYČKA MAGDONOVA

Edice Jedna báseň se rozrůstá o další svazek – tento týden nám z tiskárny dovezli druhý titul, Maryčka Magdonova slezského barda Petra Bezruče.

Báseň sice všichni známe ze školních lavic, ale zaručeně vás překvapí propracované a svou atmosférou velmi výstižné ilustrace Andrey Tachezy. Že se vám od ní vybaví jen houfy roztomilých zvířátek? Tak to budete mrkat na drát …

Fedrigoni cc 2017 prize

15. 07. 2017 O ČEM SNÍ

Andrea Tachezy v pondělí v Hamburku převzala ocenění Fedrigoni Card Couture Award 2017 za knihu O čem sní. Leporelo o snivcích a jejich snech, které Andrea vytvořila s básníkem Petrem Borkovcem, získalo hlavní cenu mezi několika stovkami projektů z pěti zemí. Gratulujeme autorům a děkujeme Fedrigoni za to, že kniha mohla vyjít na jejich krásném papíře!

Koleno s7

02. 04. 2017 JEDNA BÁSEŇ

Naše nakladatelství odvážně vstupuje na pole „dospělácké“ poezie s novou ediční řadou. Jejím ambiciózním cílem je představit klasické básnické texty čtenářům, kteří si doteď mysleli, že poezie není nic pro ně. Výpravné zpracování v malém formátu a se smyslem pro detail za pomoci ilustrací provede dětského i dospělého čtenáře vybranými základními kameny české i světové poezie.

Prvním svazkem je Koleno Christiana Morgensterna v nedostižném výtvarném zpracování Markéty Prachatické (mnozí si jistě vzpomenou na její fantastické ilustrace k Alence Lewise Carrolla) – báseň nedlouhá, leč hravá, vtipná a vážná zároveň.

Medvedaliska obalka

13. 12. 2016 MEDVĚD A LIŠKA

Medvěd se rád předvádí, liška je zas dramaqueen, medvěd chce večeři a liška není žádná domácí puťka. Medvěd má lišku rád. A liška má ráda medvěda. Přesto to neznamená, že by to spolu měli vždycky jednoduché. Tereza Ščerbová namíchala roztomile výstižné domácí rozhovory s obrázky láskyplně, ovšem někdy dost drsně se pošťuchujících šelmiček. Ze začátku budete určitě fandit slabší lišce, ale i na první pohled neurvalý medvěd si vás nakonec získá také. Hravá a milá knížka pro všechny medvědy a lišky, nejen pro rodiče našich nynějších i teprve budoucích čtenářů.

Square1

02. 10. 2016 MIKROLIŠKA+

Když se vás v tramvaji potomek zeptá “Jak se rodí hadi?”, možná se s odpovědí zapotíte. Ještě víc se ale do vysvětlování můžete zamotat, když tramvajový hovor začne slovy “Hele tati, čert! Kde se tu vzal?” s prstem namířeným na černocha. Nepomohlo by s vysvětlováním jinotajné vyprávění o ledních medvědech, které tající sníh a nedostatek ryb dohnal k rozhodnutí opustit milovanou polární zem a hledat si nový domov jinde?

Právě takové totiž vychází v edici Mikroliška+, která spojuje formát edice Mikroliška a leporelo: závažnější knihařské provedení nabízí menším dětem pohodlnější prohlížení, starším pak témata s přesahem pro každého, kdo ho bude chtít najít. První leporelo se jmenuje Lední medvědi odcházejí za štěstím a ozývá se nejeden hlas, že je to naše nejhezčí knížka!

Square1

01. 10. 2016 HRAVOUKA

Vydali jsme skvělou přírodozpyteckou novinku HRAVOUKA o myšce, která se rozhodla sepsat vlastní encyklopedii o přírodě. Autorkou je Tereza Vostradovská a kniha trhá všechny naše prodejní rekordy. Máme radost, že se líbí i Vám!

Z LIŠČÍHO TWITTERU

14. 12. Novinka @odrybnika a Andrey Tachezy už je na světě, na vánoce tak akorát včas. Naše zaím největší knížka, nenechte… https://t.co/Ap1HQRXc9W
→ twitter.com/i/web...

19. 10. Poslední schůzka nad Bratry v poli je pryč, vysázeno, už jen korektury. Skoro mě to mrzí, byla to asi nejpříjemnější knížka...budete koukat!

10. 10. Zatepla z knihárny, zatím jen zprávy: Dům číslo 226, velkolepá kniha o Letné a pacholatech od @odrybnika a Andrea Tachezy, vyjde 15. 12.

09. 10. Práce na nové knize @odrybnika a Andrey Tachezy jsou v plném proudu. Andrey se to trochu dotklo, ale tohle je moje… https://t.co/lIjBKlidsA
→ twitter.com/i/web...

06. 10. Báječné leporelo O čem sní mezi bílými vránami aneb vybráno o prestižního katalogu White Ravens 2017! #WRlist2017 https://t.co/0Httb9DCvC


LIŠČÍ NOVINKY – ZPRAVODAJ NAKLADATELSTVÍ BĚŽÍLIŠKA Liščí novinky - zpravodaj nakladatelství Běžíliška

přečtěte si aktuální číslo zpravodaje

Od prosince 2015 vám přinášíme pravidelný měsíční zpravodaj s novinkami z našeho nakladatelství. Zasíláme je zákazníkům našeho e-shopu a dalším zájemcům. Pokud chcete dostávat newsletter do své emailové schránky, vyplňte svou e-mailovou adresu do formuláře níže.


Přihlásit se k odběru zpravodaje

 


Archiv

Zde naleznete všechna vydání našeho zpravodaje pěkně popořádku:

zpravodaj 12 / 2017

zpravodaj 11 / 2017

zpravodaj 12 / 2016

zpravodaj 6 / 2016

zpravodaj 5 / 2016

zpravodaj 4 / 2016

zpravodaj 1 / 2016

zpravodaj 12 / 2015