18. 09. 2023 TONČA A KRASOJEZDEC MAĎARSKY

Česky je tohle obrovské leporelo skoro beznadějně vyprodané a jiná jazyková verze se zatím nechystá, takže neváhejte a zkuste ho maďarsky. Třeba si malí čtenáři ani nevšimnou…

text: Robin Král
ilustrace: Aneta Františka Holasová

11. 09. 2023 PRVNÍ SNÍH DO KOREJE, ČÍNY I USA

Cizojazyčných překladů našich knih přibývá. Velkou radost máme například z toho, že První sníh Marie Štumpfové a Radka Malého se dostane do USA. Ilustrátorka pro anglické vydání připravila dokonce zbrusunové předsádky.

Seznam překladů našich knih najdete na našem webu. Některé jsou zatím ve fázi příprav, ale na ty, co jsou už venku, hledejte link na stránce dané knihy.

30. 08. 2023 3 NOVINKY NA ZÁŘIJOVÉM BAOLÉTU V TÁBOŘE

V sobotu 9. 9. v 10.30 pokřtíme v Táboře tři letošní novinky v rámci festivalu Baoléto. Stavíte se?

Vedle dvou sešitkových mikrolišek (jedné se zvířaty, druhé snové) se můžete těšit na knihu pro malé anglofily, ve které nechybí cesta letadlem za kanál La Manche ani setkání s královnou Alžbětou nebo The Beatles. Ale hlavně na autory a ilustrátory a náš stánek nejen s novými knihami.

Jan Frolík, Petra Palíšková: Sardinku znal jsem rozpustilou
Radek Malý, Dorota Šebková: Bláznivé sny Petříčka Pána
Jitka Esserová, Petra Josefína Stibitzová: Jak se mluví s královnou : Let na trase Praha–Londýn–Liverpool

29. 08. 2023 FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP KE KNIZE MALÍ FOTOGRAFOVÉ NA AKCI DĚTI, ČTETE?

Za necelé tři týdny začíná pražská část literárního festivalu Děti, čtete?, v rámci kterého se pořádají i akce s našimi knížkami. Autorské čtení Karlíčka a vos a dílna s Hravocestou jsou rezervovány pro školy, přihlásit se na ně tedy můžou už jen děti vzdělávané doma. Fotografický workshop s knihou Malí fotografové je ale k rezervování tady.

10. 07. 2023 UKRAJINSKÁ HRAVOUKA...

…už se rozdávala v integračních centrech v Olomouci, Pardubicích a Hradci Králové. Tak snad se líbí!
Pár kusů je stále k dostání na našem e-shopu.

25. 05. 2023 POHÁDKA O IPSÍKOVI PRO NESLYŠÍCÍ, FÁNEK HVĚZDOPLAVEC PRO NEVIDOMÉ

Příběh vzdělaného lýkožrouta je k vidění převyprávěný do znakového jazyka na webu pro neslyšící Weblíčko, podívat se na něj můžete i na youtube.

Zdá se vám převypravování knížek do znakového jazyka na video nějaké podezřelé? Stejně jako lýkožroutí larvičky se musely naučit psát, tak neslyšící děti a jejich rodiče se musejí naučit znakovat. A procvičovat si to na Ipsíkovi, to je přece prima!

Třeba se znakovací verze někdy dočká i Fánek hvězdoplavec. Toho si však dřív budou moct užít nevidomí, protože se už brzo objeví v digitální knihovně přístupné zrakově postiženým, kde bude k “přečtení” v hlasovém nebo hmatovém výstupu.

24. 05. 2023 INSPIRUJTE SE K TVOŘENÍ JAKO BĚŽÍKOCOUR A HELLEBRANTOVI

V letošním ročníku soutěže Zlaté dítě byly oceněny hned dva projekty inspirované našimi knihami: Hellebrantovi si sestrojili promítačku i další fotografická udělátka podle návodu v knize Malí fotografové (jejich video najdete tady) a Šárovcovi vzdali hold knize Pozor doktor! svým projektem Pozor archeolog! Šárovcovi jsou v soutěži Zlaté dítě už matadory, a tak jsme jim na na našich stránkách zveřejnili malou galerii.

Pokud byste si chtěli také zatvořit, ale takhle složitých projektů se obáváte, zkuste začít výrobou (dávno vyprodaného) leporela Ferdinande! V naší dílně najdete leporelo zdarma ke stažení, stačí ho vytisknout a nalepit na karton.

16. 05. 2023 BRATŘI V POLI ZNOVU K MÁNÍ!

Oblíbený, dávno vyprodaný a často poptávaný příběh přátelství sysla a hraboše je konečně znovu k dostání. Druhé vydání se bohužel muselo obejít bez plátna na hřbetu, jinak ale příběhu Jany Šrámkové, čerstvé držitelky ocenění Magnesia Litera za knihu Fánek hvězdoplavec, nic nechybí.

Bratři v poli
text: Jana Šrámková
ilustrace: Markéta Prachatická
grafická úprava: Barbora Toman Tylová

04. 05. 2023 HRAVOUKA UKRAJINSKY

Naše nejprodávanější kniha Hravouka v ukrajinštině je konečně tady!

V následujících týdnech ji od nás dostanou ukrajinské děti vyhnané z domovů ruskou agresí a také ti, kteří její vznik finančně podpořili.

Poděkování patří autorce Tereze Vostradovské, která se vzdala honoráře, překladatelům Iryně Zahladko a Alexeji Sevrukovi, kterým jsme museli drobnou odměnu přímo vnutit, grafickému studiu Toman Design, které knihu bezplatně vysázelo, tiskárně Helbich za mimořádnou slevu na tisk, autorům některých našich knih, kteří se vzdali honorářů za jejich ruské překlady ve prospěch ukrajinské Hravouky, a všem, kteří vznik překladu podpořili ve sbírce na Doniu nebo si u nás na e-shopu koupili ukrajinský překlad mikrolišky Nezbedný semafor nebo samotnou ukrajinskou Hravouku.

I my jsme přihodili peníze, které jsme dostali za práva prodaná do Ruska před loňským únorem, a díky všem těmto příspěvkům jsme nakonec mohli vytisknout ukrajinských Hravouk ne 1000 kusů, jak jsme slibovali, ale 1800. 1700 jsme darovali neziskovce Děti Ukrajiny, která knihy rozdá ukrajinským dětem uprchlým před válkou.

Ze zbylé stovky knih určené vám, dárcům, kteří jste koupí jedné umožnili vyrobit další, jich ještě pár zbývá na našem e-shopu .

17. 04. 2023 JANA ŠRÁMKOVÁ ZÍSKALA OCENĚNÍ MAGNESIA LITERA ZA FÁNKA HVĚZDOPLAVCE

Gratulujeme Janě Šrámkové, Margaritě Khavanski a jejich knize Fánek hvězdoplavec k zaslouženému získání nejznámější knižní ceny Magnesia Litera 2023. Je to jeden z nejlepších textů, který jsme měli tu čest vydat a rozhodně ten nejzávažnější. Knihu rozhodně doporučujeme k přečtení dětem i dospělým, autorkám velice děkujeme za důvěru, se kterou nám své dílo svěřily (snad to přes několik přešlapů nedopadlo tak špatně) a děkujeme i Jakubovi Horskému ze studia Upupaepop za citlivou grafickou úpravu.

Skvělou zprávou je i to, že jsme do tisku poslali druhé vydání starší a mnohými poptávané knihy Jany Šrámkové Bratři v poli (s ilustracemi Markéty Prachatické, v grafické úpravě Barbory Toman Tylové). I tato kniha byla nominována na Magnesii Literu, v roce 2018.

Doufáme, že tyto zprávy milovníky výjimečných a vynikajících textů Jany Šrámkové potěší a opravdu si vážíme toho, že některé ze svých knih svěřila našemu nakladatelství.

PS: Teď už víme, že Fánek je nominovaný také na ocenění Zlatá stuha, a to jak za text, tak za ilustrace.

13. 03. 2023 FÁNEK HVĚZDOPLAVEC NOMINOVÁN NA OCENĚNÍ MAGNESIA LITERA

„Hutný, vpravdě básnický, přesvědčivý příběh vypráví o tíze provázející život, o úzkosti z odloučení, ale také o lásce v rodině, přátelství a hlavně naději.“

Autorské čtení z Fánka i dalších nominovaných knih proběhne ve středu 22. 3. 2023 od 19.00 v Knihovně Václava Havla na Praze 1. Více více info na stránkách Knihovny a na facebooku.

Magnesia Litera, nominace na ocenění Litera za knihu pro děti a mládež

text: Jana Šrámková,
ilustrace: Margarita Khavanski,
grafika: Jakub Horský ze studia Upupaepop
Fánek hvězdoplavec, září 2022

06. 01. 2023 „I KNIHY PRO DĚTI MOHOU BÝT NITERNÝMI PŘÍBĚHY A ZÁROVEŇ SOCIÁLNÍMI ROMÁNY.“

Za tohle pěkné hodnocení Fánka hvězdoplavce děkujeme týdeníku Respekt, který Fánka společně s Dědečkem vybral mezi knižní tipy ve své vánoční literární příloze.

Jana Šrámková, Margarita Khavanski: Fánek hvězdoplavec, září 2022.
Petr Svobodný, Andrea Tachezy: Dědeček: Dějiny 20. století pohledem vnuka, dědečka a historika v jedné osobě, prosinec 2022.

12. 12. 2022 DĚDEČEK V ANKETĚ KNIHA ROKU 2022 LN

„S láskou psaná knížka o dědečkovi, o kraji kolem soutoku Vltavy a Sázavy, o chatě na Hvozdech, o dějinách rodinných i o těch velkých a o potřebě zachovat vzpomínky pro ty, kteří přijdou po nás.“ (historička Pavlína Kourová, anketa Kniha roku 2022 v Lidových novinách)

Co na tom, že hlas paní Kourové byl jediný, i tak z něj máme radost a děkujeme!

(Mimochodem, i na víkendovém Knihexu byl Dědeček naše nejprodávanější knížka.)

Dědeček: Dějiny 20. století pohledem vnuka, dědečka a historika v jedné osobě.
napsal: Petr Svobodný
ilustrovala: Andrea Tachezy
grafická úprava: Zuzana Lednická

25. 11. 2022 KNIŽNÍ JARMARK KNIHEX

Budem tam i se všemi novinkami, stavte se!

KDY: 10. a 11. 12. 2022 od 10 do 20 hodin

KDE: Francouzský institut, Štěpánská 35, Praha 1

Program akce na webu Knihexu.

16. 11. 2022 KŘEST LEPORELA ČÁP ZTRATIL ČEPIČKU

KDY: sobota 26. 11. 2022 v 15.30

KDE: v kavárně Zrno Zrnko, Čestmírova 17A, Praha 4

Křest je součástí akce Zrno, svařák, pohádky:
14.00 workshop na výrobu adventních věnců (300 Kč na materiál)
15.30 křest leporela
16.00 autorské čtení z dalších knih Robina Krále

Robin Král, Tereza Vostradovská: Čáp ztratil čepičku, listopad 2022.

16. 11. 2022 KŘEST KNIH CYKLISTA CYRIL A DĚDEČEK

KDY: pátek 25. 11. 2022 v 17.30

KDE: v sále Minuta ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí v Praze

Tematické pohoštění zajištěno, děti vítány.

Petr Svobodný, Andrea Tachezy, Zuzana Lednická ze studia Najbrt: Dědeček: Dějiny 20. století pohledem vnuka, dědečka a historika v jedné osobě, listopad 2022.

Noemi Cupalová, Marie Urbánková, Andrea Vacovská ze Studia Najbrt: Cyklista Cyril, listopad 2022.

Událost na facebooku.

16. 11. 2022 AUTORSKÉ ČTENÍ Z FÁNKA HVĚZDOPLAVCE

KDY: čtvrtek 1. 12. 2022 v 18:00

KDE: v kavárně a knihkupectví Jednota v Táboře.

Více info o akci v události na FB.

Jana Šrámková, Margarita Khavanski, Jakub Horský ze studia Upupaepop: Fánek Hvězdoplavec, září 2022.

14. 11. 2022 4 NOVINKY, 4 PŘEDVÁNOČNÍ AKCE

Seznam letošních novinek se rozrůstá! Po dvou jarních mikroliškách a Fánkovi hvězdoplavci jsme do knižního světa vypustili leporelo Čáp ztratil čepičku s textem Robina Krále a ilustracemi Terezy Vostradovské. Nechybí žabí stehýnka na talíři ani plátěná vazba, obojí luxusní zboží, o kterém tušíme, že si ho do příštích let dovolíme jen těžko. (Je to tak. V šuplíku máme jeden moc pěkný text akorát tak pro leporelo, ale letošní ceny tisku a vazby jsou tak nepříznivé, že ani s případným grantem nám to ani trochu nevychází.)

Další tři novinky máme v tiskárně, hotové by měly být příští pátek:

Jirka v kostce je třetím titulem edice pro začínající čtenáře UžČtu. Sedmiletý Jirka v něm je vlastně hodný, jenom se mu to někdy pěkně vymkne z rukou. Jakub Maksymov s ilustrátorkou Veronykou Jelinek tak nabízí čtyři epizody z Jirkova panelákového života, ve kterém není radno nezdravit sousedky ani jezdit přes zákaz výtahem.

Hlavní hrdina Cyklisty Cyrila je trochu starší, ale ne o tolik, aby se s ním čtenáři nemohli ztotožnit. Po posledním dni v základní škole nasedá na kolo a vyráží z jihočeských Čekanic do Marseille. Žene ho touha po dobrodružství a rodinná historie, kterou na objednávku ilustrátorky Marie Urbánkové nafabulovala Noemi Cupalová. A k čemu že jsou ti nakladatelé? No v tomhle případě třeba i k tomu, že sedli na kola a celou Cyrilovu cestu projeli taky. Jednak aby si to užili, a jednak aby byli co platní při redakci zeměpisných zajímavostí, které jsou vedle lovestory, cestopisu a románu v dopisech další vrstvou téhle hodně barevné knížky.

Nejstarší z našich letošních hrdinů je ovšem Dědeček z knihy s podtitulem Dějiny 20. století pohledem vnuka, dědečka a historika v jedné osobě, která je také určena nejstaršímu publiku. Historik Petr Svobodný nabízí nejen dětem zábavné i smutné rodinné historky za posledních sto let, které doplňuje stručnými vysvětlivkami „velkých“ dějin, na jejichž pozadí se ty „malé“, rodinné odehrávají. Nechybí tedy ani tanky různých světových velmocí pod balkonem, ani pokus o emigraci na mopedu, který na hranicích zrovna ne a ne nastartovat, a pro intelektuální drbny ani historky o disidentech. Ilustrovala Andrea Tachezy.

A kde že se můžete těšit na autory při křtech nebo alespoň na náš knižní stánek?

–⁠ pátek 25. 11. 2022 v 17.30 křest Dědečka a Cyklisty Cyrila
v sále Minuta ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí v Praze

–⁠ sobota 26. 11. 2022 v 15.30 křest leporela Čáp ztratil čepičku
v kavárně Zrno Zrnko, Čestmírova 17A, Praha 4
(křest je součástí akce Zrno, svařák, pohádky –⁠ 14.00 workshop na výrobu adventních věnců (300 Kč na materiál), 15.30 křest leporela, 16.00 autorské čtení z dalších knih Robina Krále)

–⁠ čtvrtek 1. 12. 2022 v 18:00 autorské čtení z Fánka hvězdoplavce
v kavárně a knihkupectví Jednota v Táboře

–⁠ víkend 10. a 11. 12 2022 knižní jarmark Knihex
ve Francouzském institutu na Praze 1

02. 09. 2022 FÁNEK HVĚZDOPLAVEC

Po dvou letech práce vychází po všech stránkách neuvěřitelně krásná kniha Fánek hvězdoplavec Jany Šrámkové a Margarity Khavanski v grafické úpravě Jakuba Horského ze studia Upupæpop. Příběh chlapce, jehož otec odcestoval za prací, a nechal tak Fánka jen s ustaranou maminkou a prarodiči.

Můžeme si jen domýšlet, jestli v té šťastné zemi, odkud Fánkovi tatínek telefonuje, kde je hodně práce a kde jsou lidé spokojení, žijeme my, nebo naopak jestli i děti našich sousedů podobně jako Fánek považují dort s cukrovou polevou a slepičí vývar za něco neslýchaného a v zimě nosí kabát přešitý po dědovi.

Trochu smutné, trochu tajemné, a přesto hravé ilustrace, ze kterých na každé stránce jemně svítí zlaté detaily, dávají čtenáři prostor vžít se do Fánkova světa, do jeho snů. Snů o lodích, o hvězdách a o všem dohromady.

14. 07. 2022 Z KULOÁRŮ PŘEDÁVÁNÍ CENY NČKR

„Díky těm cenám člověk často objeví skvělé nové autory. Že vy jste tu Nikolu Logosovou na Malé fotografy vzali po tom, co vyhrála ten Czech Grand Design?“
Ehm.
Tu Nikolu Logosovou, která ten Czech Grand Design vyhrála mimo jiné s naší knihou Pozor doktor!? Nebo tu Nikolu Logosovou, která u nás v roce 2014 vydala mikrolišku Pohádka o Opuštěněti a v roce 2015 leporelo Rekomando?

Každopádně Nikolo, jsme rádi, že Tě máme!

19. 06. 2022 ZLATÁ STUHA PRO MALÉ FOTOGRAFY

Autorský tým nejkrásnější knihy Malí fotografové získal Zlatou stuhu 2022 za nakladatelský počin , tedy ocenění za skvělou knihu jako celek po textové, výtvarné i koncepční stránce.

Soutěžní komise o knize praví: K přitažlivému podání tématu nakladatelství Bežíliška velkoryse využilo celé šíře technických možností polygrafického zpracování. Autoři tím docílili dokonalé souhry obsahu a formy. Inspirativní naučné oddíly zasadili do příběhu vrstevníků, se kterými může dnešní digitální generace odhalovat lákavé tajemství analogové fotografie. A to nejen na stránkách knihy samotné, ale zároveň při reálných činnostech, k nimž zde najde množství návodů.

Autorům moc gratulujeme a těšíme se na novou generaci fotografů, kterou naše knížka inspiruje.

PS: Karlíček a vosy to sice až na Zlatou stuhu nedotáhl, ale z nominace ve výtvarné části kategorie pro děti se radujeme taky.

26. 05. 2022 KARLÍČEK A VOSY OCENĚN JAKO NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHA PRO DĚTI

– Berem! Je to skvělý. Co mám kde podepsat?

Takhle nadšeně jsme vítali v redakci rukopis knihy Noemi Cupalové Karlíček a vosy, který později získal podtitul Příběh vlídného nepřátelství. Protože právě o respekt k někomu, koho nemůžete vystát, v téhle drobné knížce jde.

A že děti tuhle situaci moc dobře znají, dokládá odposlechnutá hláška, díky které by naše knihy mohli začít doporučovat dětští psychologové:

– Proč s náma nejede na víkend táta?
– Protože ho strejda nemá rád.
– Ale stejně si pomáhaj, jako Karlíček s vosama, viď?

Na chuť Karlíčkovi ale přišli i porotci ocenění Nejkrásnější česká kniha roku 2021, kteří ilustrace a grafickou úpravu Hany Šradějové odměnili 1. místem v kategorii knih pro děti. Hano, gratulujeme!

25. 05. 2022 MALÍ FOTOGRAFOVÉ OCENĚNI JAKO NEJKRÁSNĚJŠÍ UČEBNICE

– Finální text je dvakrát delší, než jsme předpokládali.
– A to vadí?
– Trochu. Kvůli rozpočtu. Bude nás stát víc tisk a ilustrace.
(…)
– Černá ořízka a parciální lak na fotografiích. To bude vypadat úplně jak starý fotografický alba!! Krása!
– To bude drahý.
– Bude.
(…)
– Přišla nová kalkulace z tiskárny.
– Blbý?
– Blbý.
– Zkoušel jsi to dávat do rozpočtu?
– Zkoušel.
– A?
– Jsme nad nulou. Ale jen těsně.
– Tak dobrý, ne?
– Víš, že v tom rozpočtu se vůbec nepočítá s žádnou naší prací?
– Aha. A to tam ještě taky neni to černý plátno na hřbet. Tak to ho asi nedáme, ne?
– Ale jasněže dáme. Bude to krásný a vyhraje to všechny ceny!

Tak Nejkrásnější českou knihu roku 2021 za Malé fotografy v kategorii učebnic bychom měli. Teď ještě aby nám ocenění nevzali za obvinění z dumpingových cen.
Ještě se někdo diví, že nerozesíláme recenzní výtisky a že si neplatíme reklamu s výmluvou, že na to prostě nemáme?

Gratulujeme ilustrátorce Nikole Logosové a grafičce Barboře Toman Tylové a děkujeme autorům Tereze Nové a Jiřímu Forejtovi, že s textem oslovili právě naše nakladatelství! Dělat knížky nás baví. Dělat krásný knížky! Ať to stojí co to stojí.

24. 05. 2022 NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÉ KNIHY ROKU 2021

Gratulujeme Karlíčkovi, vosám, Jasmíně, Kryštofovi, myšce a tetičkám!
A hlavně autorům báječných knížek, které včera sklízely ocenění za Nejkrásnější české knihy roku 2021 :

Noemi Cupalová / Hana Šradějová : Karlíček a vosy (1. místo, knihy pro děti)
Tereza Nová / Jiří Forejt / Nikola Logosová / Barbora Toman Tylová : Malí fotografové (1. místo, učebnice a didaktické knihy)
Tereza Vostradovská / Toman Design : Hravocesta (3. místo, učebnice a didaktické knihy)

Kromě těch nejlepších dortíků na oslavu přejeme autorům mnoho dalších krásných a ještě krásnějších knih.

11. 05. 2022 VYHOŘELÍ DINOSAUŘI: MIKROLIŠKA ČÍSLO 18

Druhou letošní mikroliškou Noemi Cupalové jsou Vyhořelí dinosauři. Ilustrátorka Eva Horská se s ilustracemi opravdu vyřádila. Během vzniku jen litovala, že zrovna nerostly přesličky. Proč? To se dozvíte třeba z fotografií v albu na facebooku.

11. 05. 2022 PÁN, KTERÝ ŠKYTAL: MIKROLIŠKA ČÍSLO 17

Noemi Cupalové, jejíž Karlíček a vosy netrpělivě vyhlíží výsledky soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2021, se u nás letos na jaře urodily hned dva sešitky edice Mikroliška.
První z nich, Pán, který škytal, ožil na ilustracích Petry Slabé. Ta se u nás představuje poprvé a doufáme, že ne naposledy. Naopak Noemi je naší zavedenou autorkou, které pod rukama zrovna vzniká příběh Cyklisty cyrila. Na něj i naše ostatní letošní plány se můžete podívat do sekce Připravujeme.

05. 05. 2022 HRAVOCESTA: KŘEST A VÝTVARNÁ DÍLNA V KNIHKUPECTVÍ 2VEVERKY V PRAŽSKÝCH HOLEŠOVICÍCH

V rámci festivalu Máme otevřeno se uskuteční křest knihy Hravocesta.

Těšit se můžete na příjemnou atmosféru knihkupectví 2veverky, povídání o knize i možnost si ji nechat podepsat. Také pro vás budeme mít připravené malé občerstvení a aktivitu pro malé čtenáře společně s autorkou Terezou Vostradovskou.

KDE: v knihkupectví 2veverky U Průhonu 17, Praha 7 – Holešovice
KDY: v pátek 20. 5. 2022 od 16.00

Událost na FB 2veverek tady.

14. 04. 2022 HRAVOUKA VE ŠPANĚLŠTINĚ

Malá zvídavá myška z knihy Hravouka hovoří už 6 jazyky, nejnověji přibyla španělština. A tím rozhodně nekončíme, protože další dva překlady jsou v jednání.

Odkazy na překlady najdete na stránce Hravouky.

04. 04. 2022 HRAVOUKA: PŘISPĚJTE NA PŘEKLAD DO UKRAJINŠTINY

Rádi bychom vydali Hravouku Terezy Vostradovské v ukrajinském překladu.

Protože ji ale nechceme prodávat, ale s pomocí Nadačního fondu Děti Ukrajiny rozdat ukrajinským dětem v Česku, spouštíme sbírku na Doniu.

Protože autorka, grafici i nakladatelství se vzdali všech nároků na odměnu, zas tak moc peněz potřeba není, cílová částka sbírky je 150 000 Kč, kterou použijeme na výrobu 1000 ks a alespoň symbolickou odměnu pro překladatele. Když vybereme peněz víc, prostě ukrajinských Hravouk vytiskneme a rozdáme víc!

Pomůžete nám, prosím?
Odkaz na sbírku na Doniu najdete tady.

Aktualizace 14. 4. 2022:
Nově můžete ukrajinskou Hravouku pořídit malým Ukrajincům ve svém okolí – přidali jsme ji totiž mezi odměny ve sbírce na Doniu a také na náš e-shop.

31. 03. 2022 MIKROLIŠKA NEZBEDNÝ SEMAFOR V UKRAJINŠTINĚ

Moc děkujeme autorkám Šárce Krejčí a Anastasii Stročkové, které se vzdaly honoráře, překladatelům Alexeji Sevrukovi a Iryně Zahladko, kteří text mikrolišky Nezbedný semafor zadarmo přeložili, a Tiskárně Daniel, která ji zadarmo vytiskla.

Většinu nákladu jsme předali Nadačnímu fondu Děti Ukrajiny, který mikrolišky rozdá běženečkům, aby byli trochu veselejší.

Pár kusů je k dostání na našem e-shopu (tržbu pošleme do naší sbírky na ukrajinskou Hravouku na Doniu).

31. 03. 2022 NOMINACE NA NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÉ KNIHY ROKU 2021

Gratulujeme autorům našich knih!

Hravocesta (ilustrace Tereza Vostradovská, grafická úprava Petr Bláha, Katka Orlíková / Toman Design),
Karlíček a vosy (ilustrace a grafická úprava Hana Šradějová) a
Malí fotografové (ilustrace Nikola Logosová, grafická úprava Barbora Toman Tylová).

Kompletní seznam nominací pro rok 2021 tady.

21. 03. 2022 MALÍ FOTOGRAFOVÉ: AUTORSKÉ ČTENÍ A FOTOWORKSHOP

V sobotu 9. dubna autoři knihy Malí fotografové pořádají v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze autorské čtení a venkovní dílnu s analogovou fotografií: přijďte na čtení, na výstavu a potom si vyzkoušejte fotografování na film i cameru obscuru.

Více informací u facebookové události .

02. 03. 2022 KARLÍČEK A VOSY V DIVADELNÍM PROVEDENÍ

režie, scéna, kostýmy: Vojen (9 let)
místo uvedení: výtvarný kroužek

My jsme nadšení a děkujeme za fotku!
N. Cupalová, H. Šradějová: Karlíček a vosy: příběh vlídného nepřátelství

24. 02. 2022 BĚŽÍLIŠKA FANDÍ UKRAJINĚ

… a naši ilustrátoři na výraz podpory kreslí hrdiny svých/našich knih v ukrajinských národních barvách.
Všechny obrázky si můžete prohlédnout ve facebookové galerii.

16. 02. 2022 LEPORELO DEVĚT PLCHŮ V PELECHU POLSKY

Plši změnili barvu kožicha z hnědé na šedou a dostali se na pulty polských knihkupectví.

A proč ten převlek?
Inu, v českém vydání Devět plchů v pelechu je na obrázcích hnědooranžový plšík lískový, polsky orzesznica. Pro polský překlad se ale mnohem víc hodil plch velký s popelavým kožíškem, polsky popielica, protože umožnil vzniknout slovní hříčce v titulu Popieliczki. Liczyć, tedy počítat, je totiž přesně to, o co v téhle knize jde.

09. 02. 2022 MALÍ FOTOGRAFOVÉ: NEJEN KNIHA, ALE I KURZY FOTOGRAFOVÁNÍ PRO DĚTI

Autoři knihy Malí fotografové ze společnosti Free Cinema vás zvou na kurzy fotografování pro děti, které stály i u vzniku samotné knihy.
Děti se na kurzu seznámí s rozdíly mezi digitálními a analogovými fotoaparáty, naučí se je obsluhovat a podívají se i do temné komory, kde si vyzkoušejí vyvolávání a tvorbu fotogramů.

22. 01. 2022 MALÍ FOTOGRAFOVÉ: KNIHA S PŘÍBĚHEM I TIPY NA VLASTNÍ FOTOGRAFICKÉ TVOŘENÍ

Naše zatím nejdelší kniha, která to bohužel nestihla loni pod stromeček, je tu: Malí fotografové.

Tahle kniha není jen vyprávění o Kryštofovi a Jasmíně, kteří se o prázdninách u babičky setkají s tajemným fotografem Josefem. Díky mezikapitolám s návody si i čtenáři mohou vyzkoušet různé fotografické techniky, sestavit cameru obscuru nebo třeba vyzkoušet různá nasvícení portrétu.

Na velkolepý křest knihy si budete muset počkat do jara, ale objednat si můžete Malé fotografy už teď na našem e-shopu a na Kosmasu nebo se pro ně stavit v kamenných knihkupectvích. Na pultech už je mají 2veverky v Holešovicích, Kuráž u Letné a CZECHDESIGN na Praze 1 v Myslíkově.

11. 01. 2022 HRAVOCESTA DORAZILA DO PRVNÍCH KNIHKUPECTVÍ

Zvídavá myška z knihy Hravouka je zpět. Najdete ji na stránkách volného pokračování nazvaného Hravocesta.

Tentokrát se myška vydává navštívit svoje tetičky. Cestou si píše deník, poznává nová zvířata, rostliny i souhvězdí letní oblohy. Sestrojí si větrometr i filtr na vodu, pro tetičky nasbírá bylinkovou směs do čaje a vyrobí svíčky ze včelího vosku.
Zkuste to i vy a nakonec si zahrajte stolní hru vyvedenou na zadní předsádce, ve které si ověříte, jak dobře znáte přírodu!

Hravocestu můžete objednávat na našem e-shopu (pošleme ji nejpozději příští týden) nebo se stavit v jednom z pražských knihkupectví, kam ji dnes odpoledne postupně stihneme rozvést:

Později by se Hravocesta měla objevit i v Kosmasu a dalších knihkupectvích.

09. 12. 2021 DOTISKLI JSME VLAKOVÉ LEPORELO

Leporelo Radka Malého a Terezy Vostradovské Na procházce ve vlaku se dočkalo dotisku. Vyrábí se postupně, a tak je zatím k mání jen u nás na e-shopu.

09. 12. 2021 ČTYŘI PŘEDVÁNOČNÍ NOVINKY

Tak takhle tematičtí jsme snad ještě nebyli. Dvě ze čtyř nových knih se věnují zimě!

První sníh Marie Štumpfové a Radka Malého, kniha s blyštivými vločkami na obálce a příběhem o kouzlech zasněžené zahrady, sdílí zimní atmosféru s příběhem Karlíček a vosy (Noemi Cupalová, Hana Šradějová), který ukazuje, že pro soužití lidí i jiných bytostí není ani tak důležitá vzájemná náklonnost, ale hlavně vzájemný respekt.

O dva kousky se rozšiřuje i edice Mikroliška: Máme doma vysavač Jirky Víchy a Kačky Illnerové pobaví legračností banálních věcí z domácnosti vyvedenými trojbarevnou pastelkou, Byl jednou jeden svět Radka Malého a Markéty Prachatické zase trochu dada rýmy podloženými barevnými šrafy propiskou.

Všechny letošní novinky najdete tady.

21. 09. 2021 POZOR, DOKTOR! V RUŠTINĚ

Běžící liška se naučila azbuku a vyváží do Ruska. Po Hravouce je Pozor, doktor! Dějiny medicíny v sedmi dnech druhou knihou, kterou si můžete pořídit i jinak než česky. Doktora v ruštině vydalo nakladatelství Bílá vrána.

07. 09. 2021 DRUHÝ SVAZEK EDICE UŽČTU

Edice pro prvočtenáře se nám rozrůstá o příběh ze světa hlodavců. Co museji morčata vypráví o přátelství a dobrodružství Rózy, Edy a Huga, kteří právě nic nemusejí. A už vůbec ne být klidná, milá a poslušná zvířátka, která nikdy neopouštějí ohrádku!

13. 01. 2021 ÚSPĚCHY ROKU 2020

Čtenářsky oblíbená kniha se pozná i tak, že nám opakovaně chodí e-maily, jestli ji budeme dotiskovat. Tak třeba leporela Na procházce ve vlaku zbývají poslední kusy a dotisk v dohlednu nebude.

Které naše knihy ale v loňském roce kromě čtenářů pochválily i odborné komise různých soutěží?

Veršovaná love story cirkusového donchuána zajíce Huberta a kozy Tonči na stránkách velkoformátového leporela Tonča a krasojezdec zabodovala, kde mohla. Ilustrátorka Aneta Františka Holasová za ni získala Zlatou stuhu ve výtvarné části, 2. místo v soutěži Nejkrásnější české knihy roku i nominaci na Czech Grand Design 2019.

Petr Borkovec svou sbírkou básní Každá věc má něco společného se štěstím, při jejichž čtení se člověk někdy baví, jindy zalyká nostalgií a občas jej i zamrazí, získal Zlatou stuhu v literární části a nominaci na Magnesii Literu.

Bratři Kařut a Řabach Olgy Stehlíkové to společně dotáhli nejen do temné sluje a zpátky domů, ale také k nominaci na Zlatou stuhu v literární části.

A naše gratulace míří samozřejmě i k Nikole Logosové, která se i díky dějinám medicíny pro děti Pozor doktor! stala ilustrátorkou roku oceněnou v soutěži Czech Grand Design 2019.

09. 11. 2020 LIŠČÍ DÍLNA: LEPORELO FERDINANDE! VOLNĚ KE STAŽENÍ

Poslední kus leporela Ferdinande!, o kterém víme, je k dostání v Dyzajnoffu (mají ho ve výloze v kamenném obchodě v Praze v Ostrovní 20, ale rádi ho pro vás vyndají) a dotisk se neplánuje.
Achjo. Ach co? Ach nic!
Vyrobte si ho sami! Tisková data i návod najdete v nově zřízené liščí dílně.

19. 10. 2020 NOVÉ LEPORELO O RODINKÁCH: ZVÍŘECÍCH I LIDSKÝCH

Když dá husa huse pusu, leporelo, které se právě dostává na pulty, je plné básniček o zvířecích rodinkách. Ale vlastně i o těch lidských: Najdou se v něm jak tatínci, kteří se pilně věnují káčátkům (podobně jako kačer, z něhož je jeho „kačena dost nadšená“), tak maminky, které mají dojem, že jim kohout zrovna moc nepomáhá (jako slípka, která „nemá pokdy na parádu“).

05. 10. 2020 PODZIMNÍ NOVINKY

Počet letos vydaných titulů dosáhl čísla čtyři. K hurvínkovským veršům o virové pandemii a prvnímu čtení o neviditelném zvířeti přibyly tyto dva kousky:

13. 07. 2020 NOVINKY NA WEBU: PROKLIKY NA STRÁNKY AUTORŮ I ZAHRANIČNÍCH PŘEKLADŮ NAŠICH KNIH

Snažíme se neustále vylepšovat náš web. Co přibylo v poslední době?

  • Proklik na cizojazyčná vydání našich knih (koukněte na Hravouku).
  • V sekci O nás – Autoři odkazy na stránky knih, které u nás vydali.
  • U knih, které už jsou na našem e-shopu vyprodané, mapa knihkupců, kteří by je ještě měli mít (koukněte na leporelo Ferdinande! přes odkaz „Mám zájem o knihu“).

06. 06. 2020 PRVNÍ ČTENÍ S BĚŽÍLIŠKOU

Na konci (trochu porouchaného) školního roku vychází první titul z naší nové edice UžČtu o Zvířeti, které není vidět . Milý text o Míně a jejím neviditelném zvířecím kamarádovi napsala Noemi Cupalová a skvělými ilustracemi jej doprovodila Marie Urbánková. Nová edice je v textu, ilustracích i sazbě šitá na míru začínajícím čtenářům a doufáme, že jim nabídne veselý a veskrze příjemný odrazový můstek pro další čtenářská dobrodružství.

19. 05. 2020 HURVÍNEK JAKO HLASATEL PROTIPANDEMICKÝCH OPATŘENÍ NA STRÁNKÁCH MIKROLIŠKY+

První letošní kousek z naší dílny se pandemicky šíří nejen ve formě videí divadla Spejbla a Hurvínka, ale už i jako sešitek edice Mikroliška+ s názvem Hurvínkova nedělní chvilka pandemie.
Síly nad ním spojila autorská dvojice básníka Robina Krále a ilustrátorky Jany Hruškové, kterou znáte z cenami ověnčeného Vynálezária.

08. 05. 2020 REKAPITULACE LOŇSKÝCH PODZIMNÍCH KNÍŽEK

Protože na letošní první novinku si budete muset ještě aspoň týden počkat, zopakujme si, jaké knihy nám přibyly do sbírky loni na podzim:

Kukuchařka s recepty, které nejen chutnají, ale i baví: piškvorkovými jednohubkami, jedlými křídami i rozkvetlými limonádami.

Sbírka básní Každá věc má něco společného se štěstím, při jejichž čtení se člověk někdy baví, jindy zalyká nostalgií a občas jej i zamrazí. Držte jí palce, byla nominovaná na cenu Magnesia Litera!

Napínavé dobrodružství o veselém putování dvou bratrů Kařuta a Řabacha do temné sluje a zpátky domů.

A jako tradičně dvě Mikrolišky: Fata morgána o velblouděti ztraceném v poušti, hladu, jedení kaktusů i velbloudí mateřské lásce a Pejskoklíček o tom, co dělají hračky v noci, k čemu všemu se hodí klíček na natahování pejsků a kdo vyhraje a z koho bude potrava.

A jaká ocenění naše loňské knihy posbíraly? To si nastudujte této stránce.

29. 04. 2019 ZLATÁ STUHA PRO NIKOLU LOGOSOVOU A KNIHU POZOR, DOKTOR!

Zlatá stuha se autorům knih pro děti a mládež uděluje už 20 let a Běžiliška má stuh na ocásku hned několik. Tu nejnovější si uvázala díky bacilům, doktorům, baňkám a lékům Nikoly Logosové v dějinách medicíny v sedmi dnech nazvaných Pozor, doktor!

24. 04. 2019 NA PROCHÁZCE VE VLAKU

Na světě je další leporelo, tentokrát ve tvaru vláčku. Čtenáři se v něm dozvědí, kdo „za pomoci tlačítek a páček řídí celý tenhle skvělý vláček“, že v první třídě „sedí tiší cestující v rudém plyši“, a těsně před cílovou stanicí objeví „záchod, ze kterého duní divný rachot“.
Tereza Korecká Vostradovská si pro ilustrace k veršům Radka Malého nabrousila nůžky a připravila hromadu látek.
K dostání je na našem e-shopu a brzy ho najdete i u našich knihkupců.

15. 02. 2019 NOMINACE NA NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHU

V soutěži o nejkrásnější české knihy roku 2018 byla nominována i naše novinka Pozor doktor! . Autorům moc gratulujeme a držíme palce!

30. 01. 2019 POZOR DOKTOR!

Naše zatím největší kniha je po dvou letech práce na světě: dějiny medicíny pro děti s názvem Pozor doktor! už je k mání v knihkupectvích i na našem e-shopu a je krásná. Dočtete se v ní o trepanaci lebky, morových ranách, špitálech, Ötzim i o antibiotikách. Spousta obrázků potěší čtenáře mladší, zajímavý a poutavý text zase ty starší.

Rádi bychom Vás pozvali i na křest knihy , který se uskuteční 14. února ve studentském klubu Celetná .

04. 01. 2019 MEDAILE ZA ROK 2018

Na přelomu roku je zvykem ohlížet se za tím uplynulým: protože leden je obdobím, kdy přihlašujeme knihy do nejrůznějších soutěží, podívejme se na to, jak se nám dařilo v roce 2018!

V první řadě nás těší, že už potřetí v řadě byla naše kniha nominovaná na Magnesii literu – tentokrát Bratři v poli. Výrazně lépe než v předešlých sezónách se našim knihám dařilo v soutěži Nejkrásnější české knihy roku , kde byli nominováni Bratři v poli a Řez kočkou i edice Jedna báseň získaly zvláštní ceny.

V soutěži Zlatá stuha jsme získali tři nominace a ocenění si odnesla ve výtvarné kategorii kniha Dům číslo 226 .

Neméně si vážíme i toho, že podruhé za sebou se (jako jedna ze dvou českých knih) dočkal Kuba Tuba Tatubahn zařazení na prestižní IBBY Honour List 2018 .

Všechny naše menší i větší úspěchy najdete na stránce ocenění.

15. 03. 2018 ČTYŘI NOMINACE NA ZLATOU STUHU

Dnes byly zveřejněny nominace na výroční cenu Zlatá stuha 2018 a naše knihy získaly celkem čtyři nominace:

Bratři v poli (výtvarná část)
Řez kočkou (literární část)
Dům číslo 226 (výtvarná a literární část)

Moc gratulujeme autorům ke krásným knihám i k nominaci a držíme palce, aby některé z nich proměnili. Čtenářům určitě doporučujeme, aby si žádnou z těchto knížek nenechali ujít: i v naší neobyčejné produkci patří k výjimečným!

12. 03. 2018 DAGEŠ A MAPÍK MAJÍ NOMINACI NA MAGNESII LITERU

Knížka o přátelství sysla a hraboše, které neohrozí ani fakt, že jeden z nich v zimě spí, zatímco druhému je smutno, získala nominaci ceny Magnesia Litera v kategorii knih pro děti. Držme Bratrům v poli palce na finále!

12. 03. 2018 NOVÉ ODBĚRNÉ MÍSTO E-SHOPU NA DEJVICKÉ

Od začátku března si můžete objednávky z našeho e-shopu vyzvedávat v Kafe Kiosek přímo na metru Dejvická. Doručení sem je zdarma a maj tam dobrý kafe.

28. 02. 2018 OCENĚNÍ PRO KUBU TUBU A SNĚNÍ, NOMINACE PRO BRATRY V POLI A DŮM Č. 226

Filip Pošivač, autor ilustrací knihy Kuba Tuba Tatubahn, byl zařazen na čestnou listinu IBBY (International Board on Books for Young People) pro rok 2018, gratulujeme! Na portálu Czech Illustrators s ním vyšel při té příležitosti rozhovor o tom, jestli testuje svá díla na dětech nebo jestli je jednodušší práce na ilustracích do knihy nebo na animovaném filmu.
UPDATE 16. 3. 2018: V dalším rozhovoru se zase od Filipa dozvíte, že „když se někam jde, tak já tam nejsem, protože jsem doma.“

Úspěchem se může pochlubit i leporelo O čem sní, které bylo vybráno do prestižního katalogu White Ravens 2017. Porotci jej označili za zřejmě nejlepší příklad nezvyklosti našeho nakladatelství.

Uznání získaly také dvě novinky roku 2017, a to Dům č. 226 a Bratři v poli, obě z pera Jany Šrámkové. Díky ilustracím Andrey Tachezy a Markéty Prachatické se nominovaly do užšího výběru soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2017. Držme jim palce při slavnostním vyhlášení v dubnu!

Podívejte se i na další ocenění, které knížky Běžílišky získaly.

09. 02. 2018 ŘEZ KOČKOU

Básník Robin Král, který v roce 2016 získal Magnesii Literu za Vynálezárium, a ilustrátorka Tereza Vostradovská, jejíž Hravouka trhá naše rekordy, spojili síly (od mikrolišky Franta spadl blízko školy už podruhé) a máme tady naučnou rozkládací knížku, která odhalí, co má kočka v břiše, astronaut pod skafandrem i Národní divadlo pod zemí.

Křest Řezu kočkou se uskuteční v pondělí 26. 2. 2018 od 18 hodin v Café Lajka (U Akademie 11, Praha 7).

17. 12. 2017 MIKROLIŠKY HOLČIČKA A DRAK A NA MAMUTA

Kapesní edice Mikroliška se letos rozrostla hned o dva tituly. Vodovkové mamuty nejdřív musí někdo praštit, abychom je mohli zbaštit, zatímco drak holčičku nezbaští, ale jenom unese nad mraky.

17. 12. 2017 DŮM ČÍSLO 226

Ilustrátorka Andrea Tachezy vznesla hold pražské Letné, když svými kolážemi doprovodila Dům číslo 226 Jany Šrámkové. Vyprávění o první zástavbě, o letenském kolotoči, o tom, s čím si prababičky hrály a jak jezdili dědečkové na prázdniny.

04. 12. 2017 BRATŘI V POLI

První velká podzimní novinka už je k mání: Bratři v poli, vyprávění ze života polní zvěře o hrách na rytíře i na kosmonauty, o velikém přátelství a o zimním spánku. Z pera Jany Šrámkové a s nenapodobitelnými ilustracemi Markéty Prachatické.

30. 09. 2017 MARYČKA MAGDONOVA

Edice Jedna báseň se rozrůstá o další svazek — tento týden nám z tiskárny dovezli druhý titul, Maryčka Magdonova slezského barda Petra Bezruče.

Báseň sice všichni známe ze školních lavic, ale zaručeně vás překvapí propracované a svou atmosférou velmi výstižné ilustrace Andrey Tachezy. Že se vám od ní vybaví jen houfy roztomilých zvířátek? Tak to budete mrkat na drát …

15. 07. 2017 O ČEM SNÍ

Andrea Tachezy v pondělí v Hamburku převzala ocenění Fedrigoni Card Couture Award 2017 za knihu O čem sní. Leporelo o snivcích a jejich snech, které Andrea vytvořila s básníkem Petrem Borkovcem, získalo hlavní cenu mezi několika stovkami projektů z pěti zemí. Gratulujeme autorům a děkujeme Fedrigoni za to, že kniha mohla vyjít na jejich krásném papíře!

02. 04. 2017 JEDNA BÁSEŇ

Naše nakladatelství odvážně vstupuje na pole „dospělácké“ poezie s novou ediční řadou. Jejím ambiciózním cílem je představit klasické básnické texty čtenářům, kteří si doteď mysleli, že poezie není nic pro ně. Výpravné zpracování v malém formátu a se smyslem pro detail za pomoci ilustrací provede dětského i dospělého čtenáře vybranými základními kameny české i světové poezie.

Prvním svazkem je Koleno Christiana Morgensterna v nedostižném výtvarném zpracování Markéty Prachatické (mnozí si jistě vzpomenou na její fantastické ilustrace k Alence Lewise Carrolla) – báseň nedlouhá, leč hravá, vtipná a vážná zároveň.

13. 12. 2016 MEDVĚD A LIŠKA

Medvěd se rád předvádí, liška je zas dramaqueen, medvěd chce večeři a liška není žádná domácí puťka. Medvěd má lišku rád. A liška má ráda medvěda. Přesto to neznamená, že by to spolu měli vždycky jednoduché. Tereza Ščerbová namíchala roztomile výstižné domácí rozhovory s obrázky láskyplně, ovšem někdy dost drsně se pošťuchujících šelmiček. Ze začátku budete určitě fandit slabší lišce, ale i na první pohled neurvalý medvěd si vás nakonec získá také. Hravá a milá knížka pro všechny medvědy a lišky, nejen pro rodiče našich nynějších i teprve budoucích čtenářů.

02. 10. 2016 MIKROLIŠKA+

Když se vás v tramvaji potomek zeptá “Jak se rodí hadi?”, možná se s odpovědí zapotíte. Ještě víc se ale do vysvětlování můžete zamotat, když tramvajový hovor začne slovy “Hele tati, čert! Kde se tu vzal?” s prstem namířeným na černocha. Nepomohlo by s vysvětlováním jinotajné vyprávění o ledních medvědech, které tající sníh a nedostatek ryb dohnal k rozhodnutí opustit milovanou polární zem a hledat si nový domov jinde?

Právě takové totiž vychází v edici Mikroliška+, která spojuje formát edice Mikroliška a leporelo: závažnější knihařské provedení nabízí menším dětem pohodlnější prohlížení, starším pak témata s přesahem pro každého, kdo ho bude chtít najít. První leporelo se jmenuje Lední medvědi odcházejí za štěstím a ozývá se nejeden hlas, že je to naše nejhezčí knížka!

01. 10. 2016 HRAVOUKA

Vydali jsme skvělou přírodozpyteckou novinku HRAVOUKA o myšce, která se rozhodla sepsat vlastní encyklopedii o přírodě. Autorkou je Tereza Vostradovská a kniha trhá všechny naše prodejní rekordy. Máme radost, že se líbí i Vám!


LIŠČÍ NOVINKY – ZPRAVODAJ NAKLADATELSTVÍ BĚŽÍLIŠKA Liščí novinky - zpravodaj nakladatelství Běžíliška

přečtěte si aktuální číslo zpravodaje

Od prosince 2015 vám přinášíme pravidelný měsíční zpravodaj s novinkami z našeho nakladatelství. Zasíláme je zákazníkům našeho e-shopu a dalším zájemcům. Pokud chcete dostávat newsletter do své emailové schránky, vyplňte svou e-mailovou adresu do formuláře níže.


Přihlásit se k odběru zpravodaje

 


Archiv

Zde naleznete všechna vydání našeho zpravodaje pěkně popořádku:

zpravodaj 9 / 2023

zpravodaj 5 / 2023

zpravodaj 4 / 2023

zpravodaj 3 / 2023

zpravodaj 11 / 2022

zpravodaj 5 / 2022

zpravodaj 3 / 2022

zpravodaj 1 / 2022

zpravodaj 12 / 2021

zpravodaj 12 / 2017

zpravodaj 11 / 2017

zpravodaj 12 / 2016

zpravodaj 6 / 2016

zpravodaj 5 / 2016

zpravodaj 4 / 2016

zpravodaj 1 / 2016

zpravodaj 12 / 2015