Příběh o Kubovi a jeho ztracené tubě, který zaujme uhrančivou logiku textu o fungování podmetra, jehož obyvatelé vyrážejí mimo špičku zalidňovat peróny a dělat zmatky na přestupech, aby se cestující v podzemí necítili osamělí.
ISBN 978-80-906112-4-5
Vyšlo: říjen 2015
Knihu koupíte u mnoha dobrých knihkupců a také na našem e-shopu.
Cena: 225 Kč (DPC 250 Kč)
„V sobotu jsou tu plesy a ve středu večer se tu staví na kremroli sám Tatubahn. Máš rád sladký?“
„Sladký rád mám, ale to vám to nepřijde takový divný?“
„Co s tím furt máš, všechno je trochu divný, a ničemu to nevadí. Rakvičky jsou tu čerstvý jak nikde.“
Vítejte, vstup pouze v ploutvích. Trasa A: Poznej korýše, měkkýše, refýže. Trasa B: Paryby a podryby. Trasa C dočasně uzavřena. Prosíme nekrmte vyplavené exponáty.
Příběh o Kubovi a jeho ztracené tubě, který zaujme uhrančivou logiku textu o fungování podmetra, jehož obyvatelé vyrážejí mimo špičku zalidňovat peróny a dělat zmatky na přestupech, aby se cestující v podzemí necítili osamělí.
Jsme komparzisti, takže když se ráno otevře metro, převlíkneme se za šedivý dav a začneme zalidňovat stanice, aby cestující nebyli tak opuštěný. Mimo špičku taky musíme dělat zmatek na přestupech.
ISBN 978-80-906112-4-5
Vyšlo: říjen 2015
Knihu koupíte u mnoha dobrých knihkupců a také na našem e-shopu.
Cena: 225 Kč (DPC 250 Kč)
Kuba má tubu. Hraje na ni rád a dobře, ale kluci, kteří toho v hlavě moc nemají, ale jsou o hlavu větší, se mu posmívají. Když tak Kuba jednou před nimi utíká, ocitne se v podmetru. Tam jsou děti špinavé a nadšené a všechno vlastně připomíná bláznivé světy, které jsme si tak rádi malovali. V jeho kulisách se odehrává příběh o ztracené tubě, kterou Kubovi z oddělení Ztrát a nálezů vrátí až vládce podmetra Tatubahn.
Velký formát knihy dá vyniknout kolážovitým ilustracím Filipa Pošivače, které se vždycky roztahují přes celou dvoustranu. Nicméně ještě více zaujme uhrančivá logika textu Jany Šrámkové vysvětlující fungování podmetra. Jeho obyvatelé jsou totiž komparzisté, kteří každý den vyrážejí zalidňovat metro, aby se cestující na perónech necítili osamělí. A mimo špičku? To musejí přeci dělat zmatky na přestupech! Podmetro má ale také svoje pravidla: Do oddělení Ztrát a nálezů není jednoduché se dostat, ovšem jen do chvíle, než Kuba musí přiznat, že bez tuby je sám ztracen.
Dobře tuhle knihu vystihuje věta, kterou Kubovi o podmetru řekne jeho průvodce: „Všechno je to trochu divný a ničemu to nevadí.“ Nemá ale tak úplně pravdu. Všechno je to hodně divný, ale právě to dělá z Kuby Tuby knihu, kterou si oblíbíte.
48 stran
23 x 33 cm
ofsetový tisk, šitá pevná vazba
pro děti od 7 let
kniha vyšla s podporou Nadace Miroslava Šaška
grafická úprava Andrea Vacovská
O knížce napsali:
- Šrámková, Jana; Pošivač, Filip Kuba Tuba Tatubahn (iLiteratura.cz)
- Kuba Tuba Tatubahn. Jedinečný obrázkový příběh pro malé i velké čtenáře (Rádio Junior)
- Kuba Tuba Tatubahn aneb „Všechno je trochu divný a ničemu to nevadí” (Kultura21.cz)
- IBBY Honour List 2018 (International Board on Books for Young People (IBBY))
- Filip Pošivač: Na čestné listině spolu s Trnkou a Sísem (Czech Illustrators)
- Ceny získávám za divnost v praxi, říká Filip Pošivač, ilustrátor zapsaný na prestižní seznam (czechdesign.cz)
Knížka získala ocenění:
Mohlo by vás také zajímat:
Příběh Kryštofa a Jasmíny o dobrodružném výletě do světa analogové fotografie s tajemným Josefem.
Verše o běžných věcech z domácnosti, které s trochou fantazie zas tak úplně běžné nejsou, malované kouzelnou trojbarevnou pastelkou.
Čtyři epizody z panelákového života sedmiletého kluka, jehož bujná fantazie mění vcelku běžné věci ve fantastická dobrodružství.